Innowacja pedagogiczna „ Wizaż i kreowanie wizerunku”

Kategoria: Innowacje

W klasach III Technikum Usług Fryzjerskich realizowana jest innowacja pedagogiczna pt. „Wizaż i kreowanie wizerunku”. Zajęcia odbywają się trzy razy w miesiącu w wymiarze 2 godzin tygodniowo w nowoczesnej pracowni fryzjersko- kosmetycznej.

 

Głównym powodem stworzenia i realizacji tego przedsięwzięcia jest wyjście naprzeciw potrzebom uczniów, którzy chcą zdobyć dodatkowe wiadomości z zakresu pielęgnacji cery, kosmetyki kolorowej, manicure oraz kreowania wizerunku zewnętrznego. W dzisiejszej dobie fryzjer to nie tylko projektant i wykonawca fryzury, ale to również kreator wizerunku, stylista i wizażysta. W związku z tym konieczne było otwarcie się na te potrzeby, jak również zwrócenie większej uwagi na zainteresowania uczniów, którzy chętnie poszerzą wiadomości z zakresu kosmetyki i wizażu.

Zajęcia z innowacji realizowane są zgodnie z zatwierdzonym planem pracy. W trakcie trwania zajęć uczniowie zdobywają nie tylko wiedzę teoretyczną z zakresu kosmetologii i wizażu, ale także i umiejętności praktyczne. Wykonują następujące ćwiczenia:

  • zabiegi pielęgnacyjne twarzy z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu m.in.: oczyszczanie twarzy, peelingi, maseczki dobrane do typu cery;
  • zabiegi pielęgnacyjne dłoni i stóp: peeling, maseczki, parafinowanie, manicure, pedicure, zdobienie paznokci.

Uczennice zgłębiają również tajniki kosmetyki kolorowej. Uczą się prawidłowo wykonywać zabiegi upiększające twarz takie jak: makijaż dzienny, wieczorowy i okolicznościowy. Poszerzają także swoja wiedzę z zakresu autoprezentacji, doboru ubioru do typu sylwetki, okazji i wykonywanej pracy.

 

Odsłony: 948